Darmowa dostawa!Od 199zł
14 dni na zwrotNiezależnie od powodu
Wysyłka w 24 h

Spódnice

Kategorie

Jak dopasować spódniczkę damską do figury?

Szukając spódnicy damskiej, pod uwagę wziąć należy nie tylko panujące aktualnie trendy czy indywidualne preferencje. Równie ważne jest odpowiednie dopasowanie jej do typu sylwetki.

Spódnice damskie z naszego sklepu internetowego a typ sylwetki

Jednym z najbardziej pożądanych typów sylwetki jest klepsydra. Tym, co go wyróżnia jest krągły biust i biodra oraz wyraźne wcięcie w talii. Posiadaczki takiej figury korzystnie prezentować będą się w niemalże każdej spódnicy damskiej. Bez obaw nosić mogą one między innymi modele ołówkowe, które skutecznie podkreślą ich smukłą talię i krągłości. Godne polecenia są w szczególności spódniczki damskie z kontrastowym pasem przyciągającym wzrok do najwęższej partii sylwetki.

Kolejny typ figury to gruszka. Jak rozpoznać, że mamy z nim do czynienia? Tym, co go wyróżnia są między innymi szerokie biodra. Aby skutecznie je zamaskować, podkreślając jednocześnie najwęższą część talii, warto postawić na spódnicę do kolan w kształcie litery A. Gruszki bez obaw nosić mogą także spódnice do kostek.

Kolumna jest rodzajem sylwetki cechującym się ramionami i biodrami o zbliżonej szerokości i brakiem wyraźnie zarysowanej talii. Jej posiadaczki wybierać powinny spódnice damskie eleganckie, które pomogą im stworzyć wrażenie krągłości. Efekt ten uzyskać można między innymi przy pomocy modeli plisowanych, tulipanowych lub tak zwanych bombek. Klepsydry swoją garderobę uzupełnić mogą również o spódnicę z koła.

Sporo problemów ze znalezieniem odpowiedniej spódnicy damskiej w sklepach internetowych mają panie o sylwetce nazywanej okrągłym trójkątem. Jej cechami charakterystycznymi są duży biust, brak wcięcia w talii oraz wąskie biodra. Aby odwrócić zaburzone proporcje, warto zaopatrzyć się w plisowaną spódnicę do kostek o lekko obniżonej talii. Równie dobrze sprawdzać będą się tutaj modele z falbanami. Dobrze do figury typu odwrócony trójkąt pasują także bogato zdobione spódnice damskie pokryte motywami kwiatowymi czy geometrycznymi.

Spódnice