MODA LAT 70 TYCH

Nostalgia za szalonym latami 70. co jakiś czas daje się wyraźnie odczuć. Choć wielu z nas albo ich nie pamięta, albo nawet nie było nas jeszcze wtedy na świecie, to są one wciąż obecne w szeroko pojętej kulturze. Co jakiś czas mamy możliwość oglądać odświeżane w telewizji filmy z tej epoki, w radiu do dziś słuchamy hitów z tego okresu, a większość plenerowych imprez tanecznych czy wesel wręcz nie może się bez nich obyć. Były to niezwykle barwne czasy, kiedy na scenie muzycznej panowały i rodziły się kolejne wielkie gwiazdy, a rzesze fanów, często wyrosłych na stylistyce hipisowskiej, wzorowały się na scenicznych stylizacjach muzyków.

Lata 70-te - to bajeczny okres w modzie.

Ubiór miał odzwierciedlać stan ducha, a promowana w życiu wolność widoczna miała być także w stroju i dodatkach. Dziś taki eklektyczny trend łączący w sobie różne elementy odżył na nowo w goszczącym na salonach stylu boho. Prezentujemy zatem kilka propozycji polskich producentów stworzonych w tym duchu.

Na początek proponujemy sukienkę z frędzlami – ciekawą pod względem formy i użytego materiału – bardzo delikatnego zamszu. Taką sukienkę możesz śmiało nosić zarówno w dzień, w pracy, jak i na wieczornej imprezie. Zaakcentujesz w ten sposób swój styl i pokażesz, że możesz być trendi nawet w szkole czy na uczelni.

Jeśli nie lubisz sukienek, mamy dla Ciebie luźną bluzkę w ciekawej kolorystyce i z wzorami nawiązującymi właśnie do stylu hippie. Ciepłe barwy i drobne interesujące wzory nie pozwolą Ci zginąć w tłumie. Możesz ją nosić do spodni i do prostej spódnicy, a jeśli jesteś bizneswoman, załóż do niej żakiet i przemyć do biura odrobinę luzu.

Prosta bluzka w ciepłym przyciągającym wzrok kolorze przyda się jako niezbędna baza wielu stylizacji. Z takim ciuchem możesz zrobić naprawdę wiele. Sprawdzi się w zestawie ze spodniami i spódnicą, pasuje do niej i żakiet i ciepły sweter. Możesz założyć ją właściwie wszędzie – do pracy, do szkoły, w domu, a jeśli stworzysz odpowiednią stylizację, na przykład z rozkloszowaną spódnicą i bogatą biżuterią – zabłyśniesz na każdej imprezie.