Moda dla kobiet

MODA DLA KOBIET

Moda damska to bardzo szerokie zjawisko. Obejmuje bowiem nie tylko same kobiety, czyli ponad połowę ludzkości, ale jeszcze dodatkowo cały męski pierwiastek skupiający nie tylko zainteresowanych ubiorem kobiet mężów czy ojców, ale i całe rzesze producentów ubrań. W związku z tak rozległym zasięgiem wpływu mody na otaczający świat, nie powinno dziwić, że jest to element ważny w życiu. Pomimo tego, że mówimy, iż nie szata zdobi człowieka, to dziś właściwie to powiedzenie, pomimo swego alegorycznego znaczenia, raczej mija się z prawdą. W dobie modowego szaleństwa tym bardziej ważne jest to, aby umieć dokonać odpowiedniego wyboru.

Właściwie można by rzec, że stylów w modzie jest tyle ile jest kobiet. Każda z nas codziennie, w zależności od okazji, okoliczności, pogody, a nawet humoru tworzy bowiem doraźne stylizacje. Powstają one z tego, co na dany moment posiadamy w naszych szafach. Codzienne stylizacje są zestawieniami polegającymi na dobieraniu ciuchów, które kupiłyśmy wcześniej i wyciągamy je na bieżąco. Często jest więc tak, że rano okazuje się, że pomimo pełnej garderoby, nie mamy co na siebie włożyć – która z kobiet nie zna takiego problemu, jest naprawdę wielką szczęściarą.

Skupieni pod naszą marką Ptak Moda polscy projektanci i producenci odzieży dbają o to, byś mogła wybierać ubrania spośród najciekawszych modeli, jak w światowych kolekcjach mody. Ponadto oferowane przez nich ubrania są wykonane z najwyższych jakościowo tkanin i dodatków.

Próbując usystematyzować style w modzie, można pokusić się o wyróżnienie podstawowych nurtów, które i tak każda z nas zmienia na swój sposób. Jest to kanon, który podlega różnego rodzaju wpływom, ale mimo wszystko można powiedzieć, że posiada dość stały rdzeń. Dochodzą także style pojawiające się chwilowo, ulegające zmianom bądź znikające, ale tych jest tak wiele, że ich właściwe usystematyzowanie właściwie nie jest możliwe.

Jako podstawowy styl, bardzo ceniony przez kobiety w każdym wieku i wybierany na różne okazje nawet przez te z nas, które na co dzień nie są jego zwolenniczkami - jest styl klasyczny. Można by pokusić się wręcz o stwierdzenie, że jest to styl, przed którym mało komu w pewnych momentach życia udaje się uciec. Dominuje tu przede wszystkim ponadczasowa elegancja. Ubrania szyte są z bardzo dobrych jakościowo tkanin, szykownych i jednocześnie wygodnych. Dominują fasony czerpiące z klasyki mody – w związku z czym są to tego rodzaju ubrania, które po małej przeróbce byłyby odpowiednie nawet po wyciągnięciu ich z szafy babci. Możemy tu na przykład mówić o bluzkach koszulowych – zapinanych na guziki, z mankietami, kołnierzykami, które z prostymi ołówkowymi lub trapezowymi spódnicami tworzą zestawy idealne do pracy w biurze czy na uczelni. To tutaj pojawiają się dość proste w formie sukienki, które nosić można zarówno na kolację z przyjaciółmi, jak i na służbowe spotkania. Są to często sukienki o niezobowiązującej długości do kolana, raczej skromne, nie epatujące seksapilem czy zbyt dużą ilością dodatków. Możemy też mówić o damskich garniturach, krojonych na wzór męski, dodających szyku i elegancji nawet najskromniejszej kobiecie. Żakiety i płaszcze, które znajdziemy w tej kategorii, także będą raczej proste i przede wszystkim eleganckie. Jest to styl, który jest uniwersalny, który sprawdzi się w prawie każdej sytuacji. Jest to także świetne rozwiązanie wówczas, gdy nie mamy ochoty na zbytnią ekstrawagancję, lub po prostu nie wiemy, w co się ubrać – ubrania tego typu pasują zawsze.

Styl klasyczny zawędrował też w inne rejony – pojawia się także w innych modowych okolicach. Możemy znaleźć jego wpływ na przykład w obecnie bardzo eksponowanym stylu casual. Charakteryzuje się on łączeniem elegancji i swobody i wbrew temu, że jego tłumaczenie oznacza „zwyczajny”, to wcale aż taki zwyczajny nie jest. Żadna z nas nie chce się przecież uznawać za kobietę zwyczajną. Styl casual pozwala łączyć ubrania uznawane za typowo klasyczne z takimi, które są dość swobodne, a powstające wówczas połącznie jest świeże i pozwala pokazać swoją indywidualność i poczuć się wyjątkowo. Możemy łączyć elegancką formę garnituru z ciekawą zaskakującą barwą i już mamy oczko puszczone modzie. Modny futrzany żakiet narzucony na elegancką długą suknię – proszę bardzo.

Elementy stylu klasycznego od dawna z powodzeniem znajdujemy także w stylu sportowym. Tutaj klasyczne formy koszul mogą łączyć się z miękkimi dzianinami, ciekawym wzornictwem. Także dresowe dość luźne spodnie połączone z odpowiednio dobranym żakietem nikogo już dziś nie zaskoczą.

Jako kolejny modowy styl, który właściwie wyrósł z klasyki, należałoby wskazać styl glamour. Tutaj przede wszystkim wyróżnikiem są stosowane tkaniny i dodatki. Nieco ekstrawaganckie, pozwalające poczuć powiew prosto z najbardziej cenionych światowych wybiegów mody. Królują tu połyskujące, często nawet żakardowe materiały. Pojawiają się duże ozdoby w postaci niebanalnych guzików czy biżuteryjnych elementów. Nie zdziwi nikogo użycie piór czy futerka. Tutaj nawet zwykła kokarda przybiera nieco ekscentryczną formę – jednocześnie zdobi, zadziwia i daje poczucie wyjątkowości.

O stylach w modzie można właściwie mówić w nieskończoność, ale jesteśmy pewni, że każda kobieta znajdzie u nas coś odpowiedniego.

 

Zobacz nasze stylizacje: