TRENDY

Slow fashion

10 listopada 2016

Współczesny świat z dnia na dzień przyspiesza, a my wraz z nim. Szybki przepływ towarów odbija się również na branży modowej. Chcemy kupować więcej i taniej. Jak zahamować rozwój tzw.”fast fashion”? Jak nie wpaść w to błędne koło?

Odpowiedź jest prosta: wprowadź do swojego życia zasady „slow fashion”. Co dokładnie  oznacza to określenie? „SLOW FASHION” to styl życia propagujący odpowiedzialne kupowanie. Idea tego nurtu skupia się na przesunięciu punktu ciężkości z ilości na jakość. Dotyczy również świadomego wyboru, wiedzy o warunkach produkcji odzieży. Najważniejsze jest tworzenie wysoko jakościowych i zachęcających towarów, których zakup będzie dokonywany na dłuższy czas.

Dzisiaj chcielibyśmy przedstawić Wam pięć stylizacji stworzonych przez nasze ulubione blogerki. Tematem przewodnim jest właśnie „SLOW FASHION”.

14632963_797996820303154_7084583449709851042_n

Agnieszka Bil, autorka bloga AGOWEPETITKI, w swoich stylizacjach stawia na dobre gatunkowo ubrania oraz dodatki. Jej styl można określić dwoma słowami: klasyczna elegancja. Aga wspiera polskich producentów i projektantów. W jej szafie znajdują się ubrania ponadczasowe: klasyczne trencze, kardigany, torebki, itd. W każdy prezentowany outfit blogerka wkłada wiele serca. Czytelnicy podziwiają ją nie tylko za dobry gust, ale również za propagowanie świadomych zakupów.

Blogerka ma na sobie eleganckie spodnie polskiego producenta MG MARGO

fotorcreatedgreen

Autorka bloga GREENWITHENVY jest zwolenniczką ubrań MADE IN POLAND. W swoich stylizacjach często prezentuje projekty młodych polskich projektantów/producentów. Uwielbia oryginalne wzory, odważne kolorystyczne zestawienia oraz jest pasjonatką stylowych dodatków. W swojej ostatniej stylizacji Green ma na sobie bluzkę polskiej firmy ACTIVE WEAR.

fotorcreatedbarwne

Barwne stylizacje to kolejny blog, na którym znajdziemy stylizacje prezentujące odzież polskich producentów. Kasia autorka strony to młoda, uśmiechnięta dziewczyna, która ma pomysł na siebie i swój styl. Czytelnicy cenią sobie jej szczerość i otwartość. W ostatnim outficie blogerka zaprezentowała oryginalną sukienkę w stylu BOHO polskiej firmy FICCARELLI.

fotorcreated

Ewa, autorka bloga WORLD FASHION STYLE EVE, to wulkan pozytywnej energii. Stylizacje Ewy inspirują kobiety w całej Polsce. Wszystkie proponowane outfity są uniwersalne i ponadczasowe. Blogerka wspiera krajową gospodarkę i z dumą prezentuje looki z użyciem ubrań od polskich producentów. Jej decyzje zakupowe są świadome i odpowiedzialne.

Na zdjęciu umieszczonym powyżej Ewa ma na sobie oryginalną bluzkę marki TWOMOON.

W kolejnej stylizacji blogerka prezentuje sukienkę producenta AP…AR.

 

14955817_1206593582735432_224577139611458580_n

Może ci się spodobać również

Brak Komentarzy

Zostaw Komentarz